Contacteer Ons

Wedden op WK 2022

Logo wedden op wk voetbal

De loting van het WK 2022 is eindelijk bekend. We kunnen nu dus volop toeleven naar het Wereldkampioenschap voetbal in 2022 in Qatar. Het WK voetbal is het meest populaire voetbal toernooi ter wereld waarin 32 landen om de wereldbeker strijden.

Het WK 2022 begint op 21 november met de wedstrijd Nederland – Senegal en de finale vindt plaats op 18 december. 

Voor voetballiefhebbers die graag wedden op WK’s is dit natuurlijk de uitgelezen mogelijkheid hun land te steunen en geld te winnen. Ook hier bij Wedden365.com kijken we uit naar het WK. Zo vind je bijvoorbeeld op deze pagina de beste WK wedden websites waar je kan gokken op WK wedstrijden.

Wat is de beste goksite voor wedden op WK 2022?

Wedden op WK 2022 wedstrijden, of het nu Oranje is of een ander land, kan bij alle bookmakers die op Wedden365 staan. Verreweg de meeste wed opties zijn te vinden bij Bet365.

Daarnaast bieden ze ook livestreams, de beste bookmaker app en de beste quoteringen op de markt aan. Wij raden je daarom aan om bij Bet365 te wedden op WK 2022. 

100% WELKOMSTBONUS TOT €100

Algemene voorwaarden gelden.
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Teams voor WK 2022

De opzet van het WK 2022 is hetzelfde als de opzet van het WK dat in 1998 werd georganiseerd. In totaal doen er dus 32 landen mee. Het toernooi begint met 8 poules van 4 teams. 

De twee landen die op de eerste 2 plaatsen van de poule eindigen, gaan door naar de achtste finales. Vanaf dat moment wordt er middels play-offs uitgemaakt wie uiteindelijk op 18 december de wereldbeker in de lucht mag houden. 

De volgende landen hebben zich al weten te kwalificeren voor het WK:

Qatar
Duitsland
Denemarken
Brazilië
Frankrijk
België
Kroatië
Spanje
Portugal
Mexico

Servië
Engeland
Zwitserland
Nederland
Argentinië
Iran
Zuid Korea
Uruguay
Verenigde Staten
Senegal

Japan
Marokko
Polen
Tunesië
Kameroen
Canada
Ecuador
Saoedi Arabië
Ghana

De overige 3 landen worden door (inter)continentale play-offs beslist. De play-offs zien er als volgt uit:

  • Wales vs Schotland of Oekraïne
  • Australië vs UAE of Peru
  • Costa Rica vs Nieuw Zeeland
Wedden op wk - beker

Belangrijkste weddenschappen voor WK 2022

Wedden op WK 2022 werkt precies hetzelfde als alle andere voetbalweddenschappen. Je kan na de loting inzetten op alle markten zoals je dat gewend bent. Zo kan je bijvoorbeeld kiezen voor winst, over/under, BTTS, correcte score, doelpuntenmaker, combinatieweddenschappen etc.

Je hoeft gelukkig niet te wachten tot het WK begint met het plaatsen van weddenschappen. Je kan nu al namelijk beginnen met inzetten op je favoriete team en spelers. Alle wedstrijden van Nederland zijn beschikbaar als je wil gokken op WK wedstrijden bij Bet365. Je kan ook al wedden op de poulewinnaars en natuurlijk de wereldkampioen.

Wedden op WK 2022 kampioen

Outright weddenschappen zijn enorm populair voor evenementen als het WK. Deze outright weddenschappen gaan over het hele evenement en niet specifiek 1 wedstrijd. Denk bijvoorbeeld aan het wedden op de topscorer van het WK of de uiteindelijke winnaar van het WK. Je kan nu al een outright weddenschappen plaatsen. 

Als we naar de kanshebbers kijken dan hoort Frankrijk zeker in het lijstje thuis. In Rusland wonnen de Fransen overtuigend in een doelpuntrijke finale van de stugge Kroaten door goals van Griezmann, Pogba en natuurlijk Mbappé. 

Al deze spelers zijn nu ook weer van de partij en daarom zal het Franse nationale team dus weer vertegenwoordigd zijn met een ijzersterk team.

Odds voor uiteindelijke WK winnaar 2022

Voor wedden op WK 2022 winnaar kan je het beste terecht bij BetCity Nederland, aangezien zij net iets hogere odds aanbieden dan de concurrentie.

LandBet365BetCityTotoBingoalCircus
Brazilië5.506.005.505.605.50
Engeland6.507.506.506.606.50
Frankrijk6.507.506.506.606.50
Spanje9.0010.009.009.009.00
Argentinië10.0011.0010.0010.0010.00
Duitsland12.0012.0012.0012.0012.00
België13.0013.0013.0013.0013.00
Nederland13.0015.0013.0013.0013.00
Portugal13.0015.0013.0013.0013.00
Wedden op wk - Frankrijk Winst 2018

Wedden op WK topscorer

Naast het wedden op de uiteindelijke winnaar, kan je er ook voor kiezen om de WK topscorer te voorspellen. Gaat Messi schitteren dit WK? Of wordt het toch weer Ronaldo? Of misschien Mbappé.

Welke speler je ook kiest, het is verstandig om nu al in te zetten, aangezien de odds tijdens het WK hevig zullen veranderen. De odds die je nu krijgt, zal je hoogstwaarschijnlijk niet meer krijgen wanneer het WK al begonnen is. 

In 2018 was het Harry Kane met 6 doelpunten die topscorer van het WK werd. Met 4 doelpunten, eindigden 2 Franse spelers op de 2e plaats: Griezmann en Mbappé. 

Om je alvast een idee te geven over mogelijke kandidaten dit jaar, is het handig om te weten dat onze eigen Depay en Engelsman Harry Kane gedeeld topscorer in het UEFA kwalificatietoernooi werden met 12 goals.

Odds voor topscorer van het WK 2022

Voor het wedden op WK 2022 topscorer kan je op dit moment het beste terecht bij Bet365 en BetCity. Zeker als je geld wilt inzetten op Memphis Depay als topscorer ben je bij BetCity aan het juiste adres.

SpelerBet365BetCityTotoBingoalCircus
Kane8.0010.007.607.608.00
Mbappé9.0012.008.308.208.00
Ronaldo13.0013.0012.7513.0013.00
Messi15.0012.0014.2514.0014.00
Benzema15.0015.0014.2514.0014.00
Lukaku17.0015.0014.2514.0014.00
Neymar21.0012.0016.2516.0016.00
Depay26.0031.0022.5022.0023.00

Wedden op meeste assists

Je kan ook op de assistkoning van het WK wedden. Dit is ook al mogelijk ver voordat het WK echt van start gaat. Het is gelijk aan het wedden op de topscorer en de lijst met spelers kan ook al gevonden worden op Bet365 of BetCity.

Belangrijkste WK 2022 weddenschappen

De eerdergenoemde weddenschappen kan je nu alvast inzetten, maar tijdens het WK zal er natuurlijk veel meer beschikbaar komen. Ook wanneer de kwalificatietoernooien afgelopen zijn zullen er meer weddenschappen toegevoegd worden. 

Tijdens het WK zelf zal je op elke individuele wedstrijd kunnen inzetten zoals je dat gewend bent tijdens andere voetbalwedstrijden.

We raden je aan om hiervoor Bet365 te gebruiken, aangezien zij het meest uitgebreide aanbod aan voetbalweddenschappen aanbieden.

Hieronder een kort overzicht van populaire weddenschappen.

  • Winnaar reguliere speeltijd
  • Winnaar rust/eindresultaat
  • Dubbele Kans
  • Both Teams to Score
  • Goals Over/Under
  • Player to score
  • Correct Score
  • Verlenging ja/nee (knock-out fase)
  • Penalties ja/nee (knock-out fase)
  • Handicap

Wedtips voor wedden op WK 2022

Wedden op het WK kan overweldigend zijn. Daarom heeft ons team van voetbalexperts een lijst gemaakt van nuttige wedtips voor het wedden op WK 2022:

  • Begin vroeg met je analyse: Begin nu alvast met het verzamelen van informatie over spelers en landen, zodat je goed voorbereid bent. 
  • Bekijk de odds voor het toernooi begint: Zijn er opvallende odds te vinden? Nu je weet dat Harry Kane de topscorer van de kwalificatie is, is 14 keer je inzet zeker aantrekkelijk. 
  • Laat je niet leiden door je emoties: Het is niet altijd verstandig om bijvoorbeeld alleen op Nederland in te zetten. 
  • Houd rekening met verlenging en penalty’s: Je zet vaak in op het eindresultaat na 90 minuten spelen, hierbij telt verlening dus niet mee. Dit is een veel gemaakte beginnersfout.
  • Houd het WK kwalificatietoernooi in de gaten: Niet alleen van de UEFA, maar ook andere continenten. Hier zie je de vorm van de ploegen alvast. Je kan ook hierop wedden, om te kijken hoe het precies werkt.
  • Houd de wisselende odds goed in de gaten: Niet alleen tijdens live weddenschappen, maar ook voor de outright weddenschappen. Deze weddenschappen zijn constant onderhevig aan veranderingen.
Wedden op wk Duitsland 2014

WK 2022 bonussen

De verwachting is dat de grootste bookmakers van Nederland in aanloop naar het WK volop bookmaker bonussen zullen promoten. Deze bonussen maken het wedden op WK nog interessanter, omdat je het vaak met bonusgeld kan doen in plaats van je eigen geld.

We verwachten veel verschillende bonussen van Betcity. Ze geven nu namelijk al wekelijks free bets weg. Ook zal Bet365 vooral hoge bonussen vergeven. Houd deze pagina dus goed in de gaten, want zodra de WK bonussen bekend zijn, vind je ze hier natuurlijk meteen!

Voorspellingen WK Voetbal in Qatar

In aanloop naar het WK 2022 en tijdens het WK zullen we op Wedden365 voorspellingen van (bijna) alle wedstrijden gaan schrijven. Je kan hier dus de laatste nieuwtjes en onze voorspellingen van de verschillende wedstrijden lezen. 

Gebruik deze in je voordeel, want onze WK experts spitten de teams goed door en nemen altijd de laatste ontwikkelingen in overweging voordat ze een voorspelling plaatsen. 

De voorspellingen kunnen je helpen om het wedden op WK 2022 nog gunstiger te laten verlopen.

WK 2022 loting

De WK 2022 loting die plaatsvond op 1 April 2022 heeft Nederland gekoppeld aan Ecuador, Senegal en gastland Qatar. Er mag zeker over een gunstige loting gesproken worden. 

Spanje en Duitsland hebben het iets minder getroffen aangezien ze elkaar in poule E treffen. Ook poule H met Portugal, Ghana, Uruguay en Zuid Korea biedt uitzicht op zeer interessante ontmoetingen in de poulefase. 

Het complete overzicht van alle poules vind je hieronder:

Poule A

TeamsWGVDVDTPunten
🇶🇦 Qatar      
🇪🇨 Ecuador      
🇸🇳 Senegal      
🇳🇱 Nederland      

Speelschema Poule A

DatumDagTijd (NL)ThuisUit
21-11-2022Maandag11.00 uur🇸🇳Senegal🇳🇱Nederland
21-11-2022Maandag17.00 uur🇶🇦Qatar🇪🇨Ecuador
25-11-2022Vrijdag14.00 uur🇶🇦Qatar🇸🇳Senegal
25-11-2022Vrijdag17.00 uur🇳🇱Nederland🇪🇨Ecuador
29-11-2022Dinsdag16.00 uur🇪🇨Ecuador🇸🇳Senegal
29-11-2022Dinsdag16.00 uur🇳🇱Nederland🇶🇦Qatar

Poule B

TeamsWGVDVDTPunten
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Engeland      
🇮🇷 Iran      
🇺🇸 Verenigde Staten      
🏳️ Onbekend      

Speelschema Poule B

DatumDagTijd (NL)ThuisUit
21-11-2022Maandag14.00 uur🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿Engeland🇮🇷Iran
21-11-2022Maandag20.00 uur🇺🇸Verenigde Staten🏳️Onbekend
25-11-2022Vrijdag11.00 uur🏳️Onbekend🇮🇷Iran
25-11-2022Vrijdag20.00 uur🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿Engeland🇺🇸Verenigde Staten
29-11-2022Dinsdag20.00 uur🏳️Onbekend🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿Engeland
29-11-2022Dinsdag20.00 uur🇮🇷Iran🇺🇸Verenigde Staten

Poule C

TeamsWGVDVDTPunten
🇦🇷 Argentinië      
🇸🇦 Saoedi-Arabië      
🇲🇽 Mexico      
🇵🇱 Polen      

Speelschema Poule C

DatumDagTijd (NL)ThuisUit
22-11-2022Dinsdag11.00 uur🇦🇷Argentinië🇸🇦Saoedi-Arabië
22-11-2022Dinsdag17.00 uur🇲🇽Mexico🇵🇱Polen
26-11-2022Zaterdag14.00 uur🇵🇱Polen🇸🇦Saoedi-Arabië
26-11-2022Zaterdag20.00 uur🇦🇷Argentinië🇲🇽Mexico
30-11-2022Woensdag16.00 uur🇵🇱Polen🇦🇷Argentinië
30-11-2022Woensdag16.00 uur🇸🇦Saoedi-Arabië🇲🇽Mexico

Poule D

TeamsWGVDVDTPunten
🇫🇷 Frankrijk      
🏳️ Onbekend      
🇩🇰 Denemarken      
🇹🇳 Tunesië      

Speelschema Poule D

DatumDagTijd (NL)ThuisUit
22-11-2022Dinsdag14.00 uur🇩🇰Denemarken🇹🇳Tunesië
22-11-2022Dinsdag20.00 uur🇫🇷Frankrijk🏳️Onbekend
26-11-2022Zaterdag11.00 uur🇹🇳Tunesië🏳️Onbekend
26-11-2022Zaterdag17.00 uur🇫🇷Frankrijk🇩🇰Denemarken
30-11-2022Woensdag20.00 uur🏳️Onbekend🇩🇰Denemarken
30-11-2022Woensdag20.00 uur🇹🇳Tunesië🇫🇷Frankrijk

Poule E

TeamsWGVDVDTPunten
🇪🇸 Spanje      
🏳️ Onbekend      
🇩🇪 Duitsland      
🇯🇵 Japan      

Speelschema Poule E

DatumDagTijd (NL)ThuisUit
23-11-2022Woensdag14.00 uur🇩🇪Duitsland🇯🇵Japan
23-11-2022Woensdag17.00 uur🇪🇸Spanje🏳️Onbekend
27-11-2022Zondag11.00 uur🇯🇵Japan🏳️Onbekend
27-11-2022Zondag20.00 uur🇪🇸Spanje🇩🇪Duitsland
01-12-2022Donderdag16.00 uur🇯🇵Japan🇪🇸Spanje
01-12-2022Donderdag16.00 uur🏳️Onbekend🇩🇪Duitsland

Poule F

TeamsWGVDVDTPunten
🇧🇪 België      
🇨🇦 Canada      
🇲🇦 Marokko      
🇭🇷 Kroatië      

Speelschema Poule F

DatumDagTijd (NL)ThuisUit
23-11-2022Woensdag11.00 uur🇲🇦Marokko🇭🇷Kroatië
23-11-2022Woensdag20.00 uur🇧🇪België🇨🇦Canada
27-11-2022Zondag14.00 uur🇧🇪België🇲🇦Marokko
27-11-2022Zondag17.00 uur🇭🇷Kroatië🇨🇦Canada
01-12-2022Donderdag20.00 uur🇭🇷Kroatië🇧🇪België
01-12-2022Donderdag20.00 uur🇨🇦Canada🇲🇦Marokko

Poule G

TeamsWGVDVDTPunten
🇧🇷 Brazilië      
🇷🇸 Servië      
🇨🇭 Zwitserland      
🇨🇲 Kameroen      

Speelschema Poule G

DatumDagTijd (NL)ThuisUit
24-11-2022Donderdag11.00 uur🇨🇭Zwitserland🇨🇲Kameroen
24-11-2022Donderdag20.00 uur🇧🇷Brazilië🇷🇸Servië
28-11-2022Maandag11.00 uur🇨🇲Kameroen🇷🇸Servië
28-11-2022Maandag17.00 uur🇧🇷Brazilië🇨🇭Zwitserland
02-12-2022Vrijdag16.00 uur🇷🇸Servië🇨🇭Zwitserland
02-12-2022Vrijdag16.00 uur🇨🇲Kameroen🇧🇷Brazilië

Poule H

TeamsWGVDVDTPunten
🇵🇹 Portugal      
🇬🇭 Ghana      
🇺🇾 Uruguay      
🇰🇷 Zuid-Korea      

Speelschema Poule H

DatumDagTijd (NL)ThuisUit
24-11-2022Donderdag14.00 uur🇺🇾Uruguay🇰🇷Zuid-Korea
24-11-2022Donderdag17.00 uur🇵🇹Portugal🇬🇭Ghana
28-11-2022Maandag14.00 uur🇰🇷Zuid-Korea🇬🇭Ghana
28-11-2022Maandag20.00 uur🇵🇹Portugal🇺🇾Uruguay
02-12-2022Vrijdag20.00 uur🇬🇭Ghana🇺🇾Uruguay
02-12-2022Vrijdag20.00 uur🇰🇷Zuid-Korea🇵🇹Portugal

Speelschema Knock-out fase Qatar 2022

Hieronder zie je de data waarop de verschillende stadia van het WK worden afgehandeld. Het uitgebreide speelschema wordt gedurende het WK ingevuld.

SpeelrondeDatum
Groepsfase21 November – 2 December 2022
Achtste finale3 – 6 December 2022
Kwart finale9 en 10 December 2022
Halve finale13 en 14 December 2022
Troostfinale17 December 2022
Finale18 December 2022

WK 2022 stadions

De stadions van het WK 2022 zijn stuk voor stuk ontworpen en gebouwd om de spelers en de bezoekers van het WK een geweldige voetbalervaring te bezorgen. Alle stadions zijn namelijk voorzien van ‘climate control’ en airconditioning.

Hieronder vind je meer informatie over een aantal van de stadions waar de WK wedstrijden gespeeld zullen worden.

Education City Stadium

Het Education City Stadium is ontworpen om een ​​diamant in de woestijn te weerspiegelen. Het stadion heeft een capaciteit van ongeveer 40.000 zitplaatsen. Na het toernooi wordt de capaciteit gehalveerd tot 20.000 zitplaatsen.

Tijdens het WK 2022 worden in het stadion 5 groepswedstrijden van de eerste ronde, een ronde van 16 wedstrijden en een kwartfinale gespeeld.

Onder andere Denemarken, Portugal en Frankrijk zullen enkele van hun poulewedstrijden in dit stadion spelen.

Ahmad bin Ali Stadium

Het Ahmad bin Ali stadion in Doha biedt plaats voor 40.000 toeschouwers tijdens het WK. Na het WK zal het aantal zitplaatsen bijna worden gehalveerd naar 21.000.  De laatste wedstrijd in het oude Ahmad bin Ali stadion werd gespeeld in 2014, waarna het werd gesloopt en de voorbereidingen voor het nieuwe stadion begonnen.

In 2015 zijn de definitieve ontwerpen gepresenteerd en eind 2016 zijn de funderingswerkzaamheden gestart.

Onder andere België, Engeland en de Verenigde Staten zullen hun groepswedstrijden in dit stadion spelen.

Ahmed-bin-Ali-Stadion

Khalifa International Stadium

Het Khalifa International stadion is sinds 1976 het belangrijkste voetbalstadion van Qatar. Het stadion werd gebouwd om als vlaggenschip te dienen voor de 1976 Gulf Cup die in Qatar werd gehouden en die aanvankelijk plaats bood aan 20.000 toeschouwers.

In 2017 zijn de renovaties aan het stadion voltooid. Nederland zal in dit stadion de wedstrijd tegen Ecuador spelen. Duitsland zal er bovendien tegen Japan spelen.

Al Janoub Stadium

Het Al Janoub stadion, ook wel bekend als het Al Wakrah stadion, is het laatste stadion in onze lijst van WK 2022 Qatar stadions. Dit stadion biedt plaats aan 40.000 toeschouwers. Het Al Janoub stadion omvat zwembaden, spa's en een winkelcentrum met groene daken.

Na het WK zal het stadion nog plaats bieden aan 20.000 toeschouwers. Onder andere Frankrijk, Kameroen en Denemarken zullen hier hun wedstrijden spelen.